A reader lives a thousand lifes before he dies. The man who never reads lives only one. -George R R Martin
-
Přihlaste se do soutěže o knihu Kompars od Scotta Westerfelda...

October 2012

Srdce v sázce

30. october 2012 at 20:04 | viola. |  Recenze
Autor: Alyxandra Harveyová
Přeložil: překlad ve spolupráci s Bloomsbury publishing, Inc.
Český název: Srdce v sázce
Původní název: Hearts at Stake
Počet stran: 256
Nakladatelství: Jota

Solange Drakeová odjakživa věděla, že se má stát královnou upírů. Jako jediná upírka ženského pohlaví, která se kdy narodila a nebyla "stvořena", je ohrožovaná ze všech stran: upířími ctiteli, kteří touží podílet se na pokračování jejího rodu, až po lovce, kteří se snaží zničit ji a celou její rodinu, hnáni vidinou tučné odměny. Když dojde k únosu, její starší bratr Nicholas a nejlepší smrtelnická kamarádka Lucy se snaží ji zachránit. Dokáže ale Lucy zachránit také sama sebe před Nicholasem, který je neodolatelný jako… zkrátka jako mladý upír? A co se stane, pokud se Solange zamiluje do lovce upírů, který ji chrání před smrtelně nebezpečnými intrikami královského dvora?
Nechejte se rodinou Drakeových zavést do utajované komunity upírů, kde stále mají svoje místo velkolepé bitvy, svádění ve stylu goth, dramata nekončících životů i temný humor.
(kosmas.cz)

celá recenze v celém článku :)

Škola černé magie

26. october 2012 at 13:13 | viola. |  Recenze
Obálka titulu Škola černé magie
Autor: Anthony Horowitz
Přeložil: Zdeněk Hofmann
Český název: Škola černé magie
Původní název: Groosham Grange and Return to Groosham Grange
Počet stran: 215
Nakladatelství: BB/art s.r.o.

Kniha první (Groosham Grange)
Dvanáctiletý David Eliot, sedmý syn sedmého syna, je problémový žák a s rodiči příliš nevychází. Když ho vyhodí ze školy, dostane poslední šanci - záhadnou školu Groosham Grange na jinak pustém ostrůvku u pobřeží. David se skamarádí s Jill a Jeffreym a všichni tři záhy zjistí, že je na škole něco divného. A jak by ne, když je učí mj. upír, vlkodlak a duch. A také jejich spolužáci jsou zvláštní… David však přes počáteční šok zjistí, že to s ním profesorský sbor myslí dobře a chce jen probudit jeho dřímající schopnosti. A nakonec se rozhodne tam i s kamarády zůstat. Kdo by také odolal!
Kniha druhá (Return to Groosham Grange)
David a Jill jsou ve škole spokojení a úspěšní. Leč do čarodějnické instituce se začnou vkrádat stíny. Objeví se nový student Vincent a začne Davida zastiňovat. Jejich rivalita vyvrcholí na sportovních hrách, kdy David získá podvodem vítězství. Jenže Davidův náskok v bodovací soutěži o nejlepšího žáka se začne sérií záhadných nepříjemností ztrácet, až ho nakonec Vincent předstihne a získá trofej - Prokletý grál. Jenže vše je jinak, grál má moc školu zničit a za vším stojí agenti církve, jeden z nich je i v profesorském sboru. A o osudu Groosham Grange má rozhodnout právě David…


celá recenze v celém článku.

Roztomilé malé lhářky

23. october 2012 at 21:40 | viola. |  Recenze
Autor: Sara Shepardová
Přeložila: Anna Školníková
Český název: Rotomilé malé lhářky
Původní název: Pretty Little Liars
Počet stran: 260
Nakladatelství: BB/art s.r.o.
Každý má co skrývat - zejména holky ze třetího ročníku střední školy - Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.
Když se začnete kamarádit s Alison, váš dosavadní život skončí. Stanete se oblíbenou. Protože ali je ta nejúžasnější holka na škole, a každá chce být jako ona. Všechny by dali klidně jednu nohu, za to, aby se na ně Ali usmála, řekla o nich něco pěkného, nedejbože kdyby se s nimi začala kamarádit.
Pokud vás vezme k sobě, pokud vás vezme pod svá ochraná, možná i ďábelská křídla, můžete se spolehnout že budete moci začít znovu!

celá recenze v celém článku.

Demonata

23. october 2012 at 19:43 | viola. |  Recenze
Autor: Darren Shan
Přeložil: Richard Podaný
Český název: Demonata
Původní název: Lord Loss
Počet stran: 212
Nakladatelství: COOBOO
Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba. A když se poprvé setká s pánem démonů a jeho ďábelskými nohsledy, zjistí tři zásadní věci:
- svět je zvrácený
- magie existuje
- démoni jsou skuteční

celá recenze v celém článku

Ghostgirl

23. october 2012 at 19:10 | viola. |  Recenze
Autor: Tonya Hurleyová
Přeložila: Jana Jašová
Český název: Ghostgirl - Vítejte na onom světě
Původní název: Ghostgirl - Rest In Popularity
Počet stran: 328
Nakladatelství: Fortuna Libri
Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kursu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá nadosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...

celý článek (celá recenze)


Smrtící polibek

12. october 2012 at 19:38 | Violeta |  Recenze


Autor: Alice Mossová
Přeložila: Ester Tajrychová
Český název: Smrtící polibek
Původní název: Mortal Kiss
Počet stran: 269
Nakladatelství: Levné knihy, a.s.

Faye McCarronová se zdá být normální dívkou. Chodí do normální školy, má normální kamarády. To se ale změnilo, když se do města ve kterém bydlí nastěhoval tajemstvím zahalený Lucas Morrow a všichni začalo řešit tzv. Morrowic záhadu. Proč se tak bohatá rodina nastěhovala do tak tichého, starého a nudného maloměsta? Přitom by mohla bydlet kdekoli, v Monaku, v Los Angeles, v Římě...
A ničemu nijak nepomohlo že se zároveň s Morrowic rodinou, objevil drsný motorskářský 'gang'.
Faye postupně přichází na to, co pořádně znamená láska. Jenomže kdo je její vyvolený, kdo je její láska? Okouzlující Lucas, nebo drsný Finn?
A co se to děje s jejich jinak obyčejným městem? Co znamená vražda mladíka v lese? A jak si má Faye a její kamarádka Liz vyložit to, že se lidi v jejich okolí začínají chovat tak podivně?

Autorka
Autorkou je americká spisovatelka Alice, počeštěle Mossová. Alice Mossová. Právě její kniha Smrtící polibek se stala velkým hitem, a doposud bylo prodáno více než 15 000 000 výtisků. Na youtube dokonce můžete zhlédnout trailer ke knize!
youtube.com - Mortal Kiss by Alice Moss
Také na Stardoll.com si můžete nakoupit oblečení ve stylu hlavních (i vedlejších) hrdinů Smrtícího polibku v obchodě Mortal Kiss ve Starplaza.
Alice Moss
Styl psaní
Myslím že je to kniha velmi čtivá, a že zaujme naprostou většinu čtenářů. Kniha by se mi zdála skvělá i kdyby byla psaná ich-formou, což nebyla, ale i tak myslím že je to jedna z nejhezčeji napsaných knih, kterou sem kdy četla.
ilikethislife
Prostředí
Jak už jsem zmiňovala, děj se odehrává v tichém a starém městečku. Ve Winter Millu. Důraz se kladl hodně na les který se nachází u města, ale jinak tam okolí města nehraji nijakou výraznou roli.
Postavy
Faye McCarronová, která už také byla zmiňována, je sympatická dívka která ráda fotí a píše do školních novin. Podle mě je to dívka, zvídavé povahy, která si dělá co se jí zlíbí.

Další postavou je její kamarádka Liz, která na mě působila skvělým dojmem. Ačkoli je to puberťacka, chová se docela praštěně, někdo by mohl říct až dětsky. To se mi na ní líbí. Je to skvělá kamarádka, která pomůže a podrží za každé situace.

Samozřejmě Lucas. Okouzlující Lucas. Na první pohled bohatý, krásný kluk po kterém každá holka touží. Pod povrchem je ale zmatený, dalo by se říci i nešťastný. Neví co přesně v životě chce, ale ví že chce něčeho dosáhnout.

A v neposlední řadě Finn. Nebezpečný motorkář, kterému se spousta lidí raději vyhýbá obloukem, i když je to velmi krásný mladík. Může za to nejspíš, jeho očividná často chmurná náhada, a taky kožená bunda, díky které si ho každý spojí s motorkářema, o kterých se říká že způsobují jen problémy.
beautiful, black and white, forest, gothic - inspiring picture on Favim.com
Moje hodnocení a můj názor
Kniha se mi opravdu líbila, a i přesto že kniha, jak už jsem řekla, nebyla psaná ich-formou, jsem se do hlavní hrdinky Faye dokázala opravdu vcítit, a prožívala jsem, alespoň tu chvíli, za kterou jsem tuto čtivou knihu dokázala přečíst, její nešťasný osud s ní.
Knihá je krásná, ani ne tlustá, ani ne příliš hubená.
Obal je taky hezky zpracován, a myslím že se kniha autorce celkově hodně povedla.


Konečné hodnocení:
8,9/10

PS - knihu si určitě přečtěte, opravdu za to stojí.

Trailer