A reader lives a thousand lifes before he dies. The man who never reads lives only one. -George R R Martin
-
Přihlaste se do soutěže o knihu Kompars od Scotta Westerfelda...

Ghostgirl

23. october 2012 at 19:10 | viola. |  Recenze
Autor: Tonya Hurleyová
Přeložila: Jana Jašová
Český název: Ghostgirl - Vítejte na onom světě
Původní název: Ghostgirl - Rest In Popularity
Počet stran: 328
Nakladatelství: Fortuna Libri
Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kursu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá nadosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...

celý článek (celá recenze)Autorka
Úspěšná autorka bestsellerové série Ghostgirl. S manželem i dcerou žije v New Yorku.
Napsala také: Ghostgirl 2, Ghostgirl 3, Ghostgirl Diagnóza: Láska
Tonya Hurley
Download Wallpaper
Styl psaní
Další má oblíbená kniha do které jsem se dostatečně vžila, i když není napsaná v ich-formě. Ale kniha je čtivá, a skoro v každé kapitole se uděje něco, co vás překvapí. Takže se téměř nikdy nenudíte a zároveň je příběh překvapivý takže hned neuhádnete co se stane dál, a tudíž Ghostgirl skoro 'zhltnete'. Myslím to tak, že ji máte přečtenou za chvilku, protože vás to nutí, číst pořád dál a dál. Což je podle mě plus. Akorát jsem potom vždy smutná, že kniha už skončila :-)
Prostředí
Opět tam prostředí není nijak důležité. Často se příběh odehrává u Charlotte a Scarlet doma ale je pravda že nejvíce asi ve škole. Já vím, když píšu že se příběh dost často odehrává v tom 'ústavu', ve škole, možná vás to odradilo. Ale věřte mi, i když do školy také nerada chodím, tady jsem byla ráda že je to z ní. Skvěle se to tam hodí.
tout-seul
Postavy
Charlotte Usherová, dá se vpodstatě říct, hlavní hrdinka. Za života je to školní outsiderka. Což je velmi originální, v jiných knížkách, byli hlavní hrdinky/hrdinové většinou školní oblíbenci a krásky/krasavci. Zoufale touží stát se oblíbenou. 'Rest in popularity'

Scarlet Kensingtonová je mladší 'gotická' sestra školní hvězdy Petuly. Je úplně jiná než její starší ségra. Poslouchá tvrdší muziku, obléká se do tmavých a červených věcí. Dost často má špatnou náladu, a podle mě by docela chtěla nejlepší kamarádku. Není to žáná padavka, ale každý potřebuje někoho na utěšení!
Moje hodnocení a můj názor
Knížka je určitě má oblíbená. Ano, pravdou je že skoro každá kniha je mojí oblíbenou, ale tahle mě opravdu zaujala. Také proto, že jsem ještě nikdy jindy nečetla knihu o duchovi. Ještě s hlavní hrdinkou - duchem. Kniha je často vtipná, originální, strašidelná a má svoje kouzlo.
Určitě si ji přečtěte!
Doufám že jsem vás alespoň trochu navnadila na tuto skvělou knihu!

Konečné hodnocení
9,5/10

Informace, detaily a obrázky

Další obrázky
 

1 person judged this article.

Poll

Do you believe in magic?

yes, I do. 60.1% (239)
no, I don't. 39.9% (159)

Comments

1 Siera Nevada Siera Nevada | Web | 23. october 2012 at 20:59 | React

čítala som druhý a prvý diel, v tomto poradí, čo mi trochu skazilo zážitok z knihy, ale aj tak ma nesmierne obe časti bavili :D možno ale kus viac druhá, ale neviem naisto povedať :D ale najviac ma dostal ten začiatok... keď sa dusila tým medvedíkom, celý čas som mala krutý záchvat smiechu :D

2 Maryuuan-Mo Maryuuan-Mo | Web | 24. october 2012 at 15:05 | React

Četla jsem jí, chtěla jsem si totiž přečíst něco na oddech. Mám raději propracovanější a trochu jinou fantasy literaturu, proto bych nezařadila mezi nejoblíbenější. I když je vidět, že je psaná pro mladší holky, než jsem já, nebyla vůbec špatná.

3 Em Age Em Age | Web | 25. october 2012 at 20:48 | React

Upřímně, na tohle se chystám už rok. :D

4 Henry A. Henry A. | Email | Web | 30. october 2012 at 21:14 | React

to jsem nečetl , ale koupil jsem ji  dříve své kamarádce ...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement