A reader lives a thousand lifes before he dies. The man who never reads lives only one. -George R R Martin
-
Přihlaste se do soutěže o knihu Kompars od Scotta Westerfelda...

Smrtící polibek

12. october 2012 at 19:38 | Violeta |  Recenze


Autor: Alice Mossová
Přeložila: Ester Tajrychová
Český název: Smrtící polibek
Původní název: Mortal Kiss
Počet stran: 269
Nakladatelství: Levné knihy, a.s.

Faye McCarronová se zdá být normální dívkou. Chodí do normální školy, má normální kamarády. To se ale změnilo, když se do města ve kterém bydlí nastěhoval tajemstvím zahalený Lucas Morrow a všichni začalo řešit tzv. Morrowic záhadu. Proč se tak bohatá rodina nastěhovala do tak tichého, starého a nudného maloměsta? Přitom by mohla bydlet kdekoli, v Monaku, v Los Angeles, v Římě...
A ničemu nijak nepomohlo že se zároveň s Morrowic rodinou, objevil drsný motorskářský 'gang'.
Faye postupně přichází na to, co pořádně znamená láska. Jenomže kdo je její vyvolený, kdo je její láska? Okouzlující Lucas, nebo drsný Finn?
A co se to děje s jejich jinak obyčejným městem? Co znamená vražda mladíka v lese? A jak si má Faye a její kamarádka Liz vyložit to, že se lidi v jejich okolí začínají chovat tak podivně?

Autorka
Autorkou je americká spisovatelka Alice, počeštěle Mossová. Alice Mossová. Právě její kniha Smrtící polibek se stala velkým hitem, a doposud bylo prodáno více než 15 000 000 výtisků. Na youtube dokonce můžete zhlédnout trailer ke knize!
youtube.com - Mortal Kiss by Alice Moss
Také na Stardoll.com si můžete nakoupit oblečení ve stylu hlavních (i vedlejších) hrdinů Smrtícího polibku v obchodě Mortal Kiss ve Starplaza.
Alice Moss
Styl psaní
Myslím že je to kniha velmi čtivá, a že zaujme naprostou většinu čtenářů. Kniha by se mi zdála skvělá i kdyby byla psaná ich-formou, což nebyla, ale i tak myslím že je to jedna z nejhezčeji napsaných knih, kterou sem kdy četla.
ilikethislife
Prostředí
Jak už jsem zmiňovala, děj se odehrává v tichém a starém městečku. Ve Winter Millu. Důraz se kladl hodně na les který se nachází u města, ale jinak tam okolí města nehraji nijakou výraznou roli.
Postavy
Faye McCarronová, která už také byla zmiňována, je sympatická dívka která ráda fotí a píše do školních novin. Podle mě je to dívka, zvídavé povahy, která si dělá co se jí zlíbí.

Další postavou je její kamarádka Liz, která na mě působila skvělým dojmem. Ačkoli je to puberťacka, chová se docela praštěně, někdo by mohl říct až dětsky. To se mi na ní líbí. Je to skvělá kamarádka, která pomůže a podrží za každé situace.

Samozřejmě Lucas. Okouzlující Lucas. Na první pohled bohatý, krásný kluk po kterém každá holka touží. Pod povrchem je ale zmatený, dalo by se říci i nešťastný. Neví co přesně v životě chce, ale ví že chce něčeho dosáhnout.

A v neposlední řadě Finn. Nebezpečný motorkář, kterému se spousta lidí raději vyhýbá obloukem, i když je to velmi krásný mladík. Může za to nejspíš, jeho očividná často chmurná náhada, a taky kožená bunda, díky které si ho každý spojí s motorkářema, o kterých se říká že způsobují jen problémy.
beautiful, black and white, forest, gothic - inspiring picture on Favim.com
Moje hodnocení a můj názor
Kniha se mi opravdu líbila, a i přesto že kniha, jak už jsem řekla, nebyla psaná ich-formou, jsem se do hlavní hrdinky Faye dokázala opravdu vcítit, a prožívala jsem, alespoň tu chvíli, za kterou jsem tuto čtivou knihu dokázala přečíst, její nešťasný osud s ní.
Knihá je krásná, ani ne tlustá, ani ne příliš hubená.
Obal je taky hezky zpracován, a myslím že se kniha autorce celkově hodně povedla.


Konečné hodnocení:
8,9/10

PS - knihu si určitě přečtěte, opravdu za to stojí.

Trailer
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 saux saux | Web | 13. october 2012 at 19:04 | React

Miluju tuhle knížku
Miluju tuhle recenzy
Miluju tu osobu co tuhle recenzy napsala

Máš to: dokonalé, nádherné, božkózní a
já nevím co ještě!:'DDD
Ps. to videooo, chci FILM :))

2 Siera Nevada Siera Nevada | Web | 13. october 2012 at 22:03 | React

hmm, ja neviem, nejako ma kniha nezaujala, možno pre tie stereotypné postavy. fotiace dievča, strelená kamoška, dokonalý chalan a ešte jeden zlý a nebezpečný, aby bolo čo zamotať, ale možno sa mi to tak len zdá a nakoniec by ma to aj bavilo, neviem no :D pozriem si ju v knižnici, ak ju budú mať ;)
a ako... film by naozaj nebol zlý :D

3 Roxanne Roxanne | Web | 17. october 2012 at 19:00 | React

Jo ta knížka zní zajímavě ;))

4 makynka makynka | 2. may 2013 at 17:51 | React

budou ještě nějaky díly této knížky?

5 ane ane | Email | 30. april 2014 at 15:58 | React

Nemůžu nikde najít ten veb,stále mě to odkazuje na ty oblékací hry.Nevíte někdo jak na to?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement