A reader lives a thousand lifes before he dies. The man who never reads lives only one. -George R R Martin
-
Přihlaste se do soutěže o knihu Kompars od Scotta Westerfelda...

April 2013

Sestřička

29. april 2013 at 17:54 | viola. |  Recenze
Autor: Raymond Chandler
Přeložil: Heda Kovályová
Český název: Sestřička
Původní název: The little sister
Počet stran: 246
Nakladatelství: Mladá Fronta
Hlavní protagonistkou detektivního příběhu známého autora drsné školy je mladá nesmělá žena, marně pátrající po údajně zmizelém bratrovi. Ačkoliv nabízí směšný honorář, Marlowovi se jí zželí a případu se ujme.Samozřejmě netrvá dlouho a narazí na bratrovy stopy. Při té příležitosti se mu připletou do cesty další nebezpečně krásné a ne nedostupné mladé ženy i několik mrtvol. Podezřelých přibývá, policie skřípe zuby a vše směřuje do jednoho místa - do Hollywoodu.

Celá recenze v celém článku:


On my wishlist #02

28. april 2013 at 18:44 | viola. |  Meme a další projekty

Taak další 'díl' On my wishlist :)
Knížku z minulého wishlistu jsem ještě nečetla, ale kamarádka mi ji zítra půjčí, tak se na ni těším.
Tenhle projekt určitě znáte. Napíšete o knížce kterou chcete mít doma/nebo ji číst/ nebo si ji jen půjčit.
Meme vymyslela slečna z Book Chick City .

Knížku jsem viděla u kamarádky, a ta mi ji i půjčila, ale já si ji chci sehnat sama. Nejlépe kdybych začala spolupracovat s Jotou, to bych jim ovšem musela nejdříve napsat 3:D.
Miluju knížky do podobného stylu. Do stylu: Do drugs, Do sex, Do life. Tenhle citát je i napsaný na obalu knihy.
Znáte tuto knihu? Jestli ano, četli jste ji?
Do drugs, Do sex, Do life.

Když bohové dělají průsery

25. april 2013 at 15:09 | viola. |  Recenze
Autor: Marie Phillips
Přeložil: Jaroslava Novotná
Český název: Když bohové dělají průsery
Původní název: Gods Behaving Badly
Počet stran: 271
Nakladatelství: Jota
Kam se poděli řečtí bohové? A existují vůbec? To si pište! Celá ta olympská skvadra teď sídlí v současném Londýně a i když jejich moc a sláva notně pohasla, přeci jen mají na zemi své poslání. Tak například Apollón se musí postarat o to, aby každý den vyšlo slunce. Možná je potkáváte cestou do práce a vůbec netušíte, že ta sportovně vypadající žena na procházce s pejsky je bohyně lovu Artemis a sympatický majitel nočního klubu s báječným vínem je starý dobrý Dionýsos. Pravda, slavné to s nimi není - Apollón se chce uchytit v televizní reality show a krásná Afrodité, bohyně lásky? Ta si našla práci na erotické telefonní lince. Dvanáct řeckých bohů obývá společně jeden londýnský dům a trochu se nudí. Trochu dost. Být nesmrtelný není moc zábavné. Jak už víme za starých řeckých bájí, tihle bozi se mezi sebou věčně škorpí - tentokrát to ale trochu přehnali a ještě se k tomu přinatrefí dva nic netušící smrtelníci. Mezi bohy se rozpoutá lítý boj hrozící zkázou celé lidské existence. Jen skutečně heroický čin může svět zachránit - dokážou dva obyčejní smrtelníci zopakovat hrdinství antických reků?

Celá recenze v celém článku:


Autobus sebevrahů

22. april 2013 at 18:28 | viola. |  Recenze
Autor: Arto Paasilinna
Přeložil: Vladimír Piskoř
Ilustrace: Jiří Slíva
Český název: Autobus sebevrahů
Původní název: Hurmaava joukkoitsemurha
Počet stran: 224
Nakladatelství: Hejkal
Příběh vypráví o hodně nešťastné skupině Finů a Finek, kteří už nemají pro co žít, nevědí co by si se životem počali, nebo je už prostě přestalo bavit žít.
Rozhodnou se společně spáchat sebevraždu, a velice luxusním autobusem se rozjedou až na nejsevernější mys Evropy, kde chtějí i s autobusem sjet do vln Ledového oceánu.
Jenomže postupně si to všichni začnou rozmýšlet,a už nejsou toli připravení zemřít. Řidič zastaví v poslední chvíli. Ve chvíli před koncem.
Poté sebevraždu pořád odkládají až s autobusem dojedou až na nejjižnější mys Evropy.
Všichni zjišťují že smt se nemá brát na lehkou váhu, a že není úplně jednoduché vzít sám sobě život...

Celá recenze v celém článku:


Hladová přání

19. april 2013 at 11:36 | viola. |  Recenze
Autor: Tereza Matoušková
Ilustrovala: Alena Kubíková
Původní název: Hladová přání
Počet stran: 100
Nakladatelství: Krigl
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Celá recenze v celém článku:

librarys

18. april 2013 at 14:47 | viola. |  Books.
Ahojte, dneska přidávám článek... hm... něco jako inspiration. Protože já miluju knihovny a až budu velká a budu mít svůj vlastní byt/dům, hlavně chci mít krásnou a velkou knihovnu. Strašně se mi líbí takové ty ve stěně. A tady máte na ukázku pár co se mi fakt líbili, když jsem brouzdala po srdíčkové stránce.

Tahle je možná až moc velká :D
Tumblr_mlbq9o3oko1r1thfzo7_500_large

Všechny obrázky v celém článku:

Krevní msta

14. april 2013 at 11:03 | viola. |  Recenze
Autor: Alyxandra Harveyová
Přeložil: Ina Leckie
Český název: Krevní msta
Původní název: Blood feud
Počet stran: 257
Nakladatelství: Jota

Nejlepší odplatou je láska. Logan Drake má plné ruce práce s hrou na roztomilého prince u upírského královského dvora své matky Heleny a ochraňováním své sestry Solange před nebezpečným a mocichtivým Leanderem Montmartrem. Už vůbec nemá čas na další komplikace ze strany někoho naprosto nečekaného - od Isabeau St. Croix, dívky z tajuplného kmene Houndů, se zjizvenýma rukama a znepokojujícím pohledem. Bojovnice Isabeau ví, co chce: zabít muže, který ji proměnil v upírku a pak ji na 200 let pohřbil. Logan ji od jejího záměru rozptyluje - kouzelně, něžně, nádherně… jenže existují pouta tak pevná, že se nedají rozetnout, a existují vazby tak důležité, že se nedají ignorovat.

Recenze v celém článku:

On my wishlist #01

11. april 2013 at 12:12 | viola. |  Meme a další projekty

Táák sem se zapojila do prvního meme ! Tohle vymyslela slečna z Book Chick City .
Zadání je celkem jednoduché. Každý týden napíšete článek On my wishlist, kam uveřejníte nějakou knížku nebo knihy které chcete mít (nebo si alespoň přečíst) :).

Dědictví aneb jak Helena ke štěstí přišla
Tuhle knížku si chci jak přečíst, tak ji chci mít :D Říkala mi o ní kamarádka Roxanne a hrozně ji chválila, a říkala tak hezký věci, že jí strašně chci! Například kdo by nechtěl knížku, při který naprosto totálně utečete od reality? A vtáhne vás do děje tak moc, že ztratíte pojem o čase?
Já doufám že si ji budu moct přečíst a iže mi jednou bude stát na poličce.

Kruh

9. april 2013 at 16:01 | viola. |  Recenze
Autor: Sara B. Elfgrenová, Mats Strandberg
Přeložila: Jana Chmura Svatošová
Český název: Kruh
Původní název: Cirkeln
Počet stran: 515
Nakladatelství: Fortuna Libri
Engelsfors, neznámé město, možná může mít krásné jméno, jenomže nikdo netuší jak zlé věci se v něm odehrávají. Zničeho nic, pár teenagerů spáchá sebevraždu. No není to divné?!
Pár holek, které by ani ve snu nenapadlo, že by mohly mít něco společného, jsou najednou vyvolené a i když se většina z nich z duše nenávidí, opovrhují sebou nebo se navzájem šikanují, brzy zjistí, že jedna bez druhé v tomto 'krásném' městě nepřežijí.

Celá recenze v celém článku:

Smrtící polibek, na stříbrné cestě

8. april 2013 at 15:18 | viola. |  Recenze
Autor: Alice Mossová
Přeložila: Tereza Pekárková
Český název: Smrtící polibek, na stříbrné cestě
Původní název: Mortal Kiss, Fool's Silver
Počet stran: 173
Nakladatelství: Levné knihy, a.s.
Po až moc dlouhé zimě začíná ve Winter Millu očekávané léto. Faye a její nejlepší kamarádka Liz se chystají na letní prázdniny. Na party a nakupování.
Jenomže všechno se tak trochu pokazí, když se ztartí jejich kamarád Lucas. A ničemu ani neomůže když jsou zničeho nic uneseni Finnovi přátelé. Část bandy. Část jeho smečky.
Finny a Faye se rozhodnou, že Lucase i Finnovi kamarády zachrání. To ale ještě netušili, že se jim do cesty postaví veliký a silný nepřítel...

Recenze v celém článku: