A reader lives a thousand lifes before he dies. The man who never reads lives only one. -George R R Martin
-
Přihlaste se do soutěže o knihu Kompars od Scotta Westerfelda...

Smrtící polibek, na stříbrné cestě

8. april 2013 at 15:18 | viola. |  Recenze
Autor: Alice Mossová
Přeložila: Tereza Pekárková
Český název: Smrtící polibek, na stříbrné cestě
Původní název: Mortal Kiss, Fool's Silver
Počet stran: 173
Nakladatelství: Levné knihy, a.s.
Po až moc dlouhé zimě začíná ve Winter Millu očekávané léto. Faye a její nejlepší kamarádka Liz se chystají na letní prázdniny. Na party a nakupování.
Jenomže všechno se tak trochu pokazí, když se ztartí jejich kamarád Lucas. A ničemu ani neomůže když jsou zničeho nic uneseni Finnovi přátelé. Část bandy. Část jeho smečky.
Finny a Faye se rozhodnou, že Lucase i Finnovi kamarády zachrání. To ale ještě netušili, že se jim do cesty postaví veliký a silný nepřítel...

Recenze v celém článku:


Alice Moss
Autor
Autorkou je americká spisovatelka Alice, počeštěle Mossová. Alice Mossová. Právě její kniha Smrtící polibek se stala velkým hitem, a doposud bylo prodáno více než 15 000 000 výtisků. Na youtube dokonce můžete zhlédnout trailer ke knize!
youtube.com - Mortal Kiss by Alice Moss
Také na Stardoll.com si můžete nakoupit oblečení ve stylu hlavních (i vedlejších) hrdinů Smrtícího polibku v obchodě Mortal Kiss ve Starplaza.
Tyto informace jsem psala už k recenzi na první díl. Omlouvám se, ale na internetu není o Alice Mossový moc informací k nalezení...

Styl psaní
Kniha je zajímavě napsaná. Také proto, že jsou tam popsané myšlenky skoro všech. Liz i Faye. Finna i Lucase. A zajímavé je právě to, že to nejsou myšlenky, protože jako kniha první, tak i tento díl není psaný ich-formou. Kniha je samozřejmě skvělá. Vtáhne vás do děje, a do konce knihy vás nepustí. Proto jsem knihu přečetla za jeden den.
Ale některé okamžiky jsou dost nechutné. Protože co byste dělali, kdyby se vám do masa zakusovalo několik OBŘÍCH hnusných, černých brouků? Brrr..

Prostředí
Hodně se tady cestuje, takže je to složité napsat...
Ze začátku je to Lucasův dům, kde se děj odehrává.
Poté se přemisťují, a pak začínají cestovat, takže se prostředí mění za pochodu. Uprostřed knihy je už ovšem příběh v městě jménem Silver Cross. Ta atmosféra v městě je ošklivá. Samé tajemné a šedivé ulice, kde nikho není. Špína na zemi. Ve vzduchu je cítit smrt.

Postavy
Faye, která se ničeho nebojí. Jenom ztráty svého milovaného, dlouho očekávaného Finna. Jinak je statečná. Já bych se v její pozizi už asi zhroutila. Je schopná obětovat se pro dobro vyšších věcí. Je schopna obětovat se pro lásku ke svým nejbližším.

Liz je potřeštěná a šílená holka. Má nakažlivý smích, a hezkou tvář. Je přirozená a na nic si nehraje. Je to úžasná kamarádka, a pokaždé podrží a ráda pomůže. Taky bych chtěla takovouhle upřímno kamarádku. takovou, která když máte na tváři rozmazanou řasenku, tak vás na to upozorní, a ne že zbytek dne chodíte jak blázni se šmouhou na tváři.

Finn je strostlivý a tajemný. Snaží se pořád potlačit vlka který se stejně i přes to všechno, skrývá hluboko v něm. Faye miluje, ale je dost žárlivý. Podle mě neumí moc odpouštět a není moc na "druhé šance".

Moje hodnocení a můj názor
Kniha se mi opravdu líbila. Píšu to skoro ke každé, ale co se dá dělat. Je zajímavým způsobem napsaná, jak už jsem zmiňovala. Některé části knihy jsou napsané velmi zvláštně, někdo by řekl až divně, protože se pak člověk ztrácí a neví přesně co se děje. Ale jinak je kniha skvělá.
Obálka má hezkou grafiku, i když doufám, že na obalu není Faye a Finn. Finna jsem si představovala uplně jinak. Ne jako takovýho slaďouše s kudrnatou kšticí. :D A Faye sem čekala, že bude víc přirozená. Že bude zajímavá. A ne taková tuctovka. Ale jinak se mi vše líbí a já se těším na další díl.

Konečné hodnocení
8/10

Zdroje
google
obálka knihy
 

1 person judged this article.

Poll

Do you believe in magic?

yes, I do. 60.1% (239)
no, I don't. 39.9% (159)

Comments

1 Mimi Mimi | Web | 9. april 2013 at 18:42 | React

me ten treti dil lharek hodne chyt tak jsem zvedava :)) jee ty ctes jak byt zenou muzes mi pak napsat cos na to rikala? dostala jsem to jako darek od sveho knihkupce a kniha me nebavila a sklamala tak bych chtela vedet nejakej jinej nazor :))

2 Narciska Narciska | Web | 10. april 2013 at 7:45 | React

Tuto knihu jsem také četla a líbila se mi. Líbí se mi tvůj blog, recenze na knížky jsou skvělý. :)
Jinak jsem nečekala, že někdo toho může mít se mnou tak společného (co se třeba týče sboru a školy do 6) _ Jinak jsem ráda, že ti můj život připadá zajímavý, fakt jo. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement